Pracownia EEG Biofeedback

terapeutyczne baner

strzalka EEG Biofeedback jest metodą terapii, opartą na wyspecjalizowanej technice komputerowej. Umożliwia trening mózgu w celu poprawienia jego efektywności i uzyskania kontroli nad procesami fizjologicznymi zachodzącymi w naszym organizmie.

linia1

_DSC6187

linia1

strzalka Biofeedback narodził się w amerykańskim ośrodku szkoleniowym NASA, w latach 60-ych. Służył do szkoleń astronautów i pilotów, którzy w warunkach dużego stresu byli zmuszani do wykonywania nałożonych na nich skomplikowanych czynności.
Dziś metoda jest popularna również w innych dziedzinach ? pomaga sportowcom, biznesmenom, uczniom, studentom. Jest również bardzo pomocnym narzędziem dla psychologów ? np. w pracy z dziećmi z zespołem ADHD.

W metodzie EEG Biofeedback osoba poddawana treningowi ?uczestniczy? w różnego rodzaju grach komputerowych, sterowanych wyłącznie własnym umysłem (bez stosowania klawiatury czy myszki).

strzalka Wskazania do treningu EEG-Biofeedback

System EEG-Biofeedback stosowany w naszych urządzeniach – to metoda bezpieczna i zalecana zarówno ludziom zdrowym, pragnącym poprawić efektywność pracy mózgu jak i przy wybranych jednostkach chorobowych.

Trening EEG-Biofeedback stwarza duże możliwości w leczeniu zaburzeń zarówno neurologicznych, psychologicznych, czy psychiatrycznych.