INTEGRACJA ODRUCHÓW

Szkolny Program Integracji Odruchów wg Sally Goddard

Od września najstarsze dzieci naszego przedszkola  z grupy Tygrysków biorą udział w Szkolnym Programie Integracji Odruchów wg Sally Goddard. Zajęcia te prowadzi logopeda, pani Agnieszka Andryszkowska. Znaczna grupa dzieci wykazuje niedojrzałą sprawność ruchową oraz niestabilność postawy. Taka niedojrzałość neuromotoryczna jest często uwarunkowana nagromadzeniem się odruchów pierwotnych. Badania pokazują na bezpośredni związek między niedojrzałością układu ruchowego a osiągnięciami w szkole. Przetrwałe odruchy mogą powodować: trudności w uczeniu się, problemy emocjonalne, problemy z niedoborem uwagi, problemy sensoryczno – motoryczne, zaburzenia z koordynacji motoryki małej i dużej. Realizowany w naszym przedszkolu program ma na celu zintegrowanie przetrwałych odruchów, by dobrze przygotować nasze dzieci do podjęcia nauki w szkole. Zajęcia polegają na wykonywaniu codziennie przez dziecko odpowiednich ćwiczeń ruchowych, które maja powtórzyć prawidłowy rozwój dziecka do pierwszego roku życia.

przedszkole ogólnodostępne baner1