WIZYTA W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 15

przedszkole ogólnodostępne baner

Odbyliśmy ciekawą wizytę w Szkole Podstawowej nr 15. Mieści się ona bardzo blisko naszego przedszkola, więc co roku odwiedzamy ją, a by pokazać naszym Starszakom jak wygląda szkoła „od środka”.

Przywitała nas Pani, która postanowiła pokazać nam szkołę. Dzieci zobaczyły jak wygląda gabinet pielęgniarki, zobaczyły sale sportową, która jest dużo większa od naszej sali. Pani zaprowadziła nas również do świetlicy, w której dzieci spędzały czas podczas „okienek”, Starszaki widziały także stołówkę. Kolejnym etapem była wizyta w szkolnej bibliotece. Tam zatrzymaliśmy się na dłużej. Pani Bibliotekarka była przygotowana na naszą wizytę. Opowiedziała nam o roli biblioteki w szkole. Przygotowała dla nas także ciekawą książkę, która razem z Panią Bibliotekarką przeczytaliśmy. Kolejnym etapem była wizyta na zajęciach w „zerówce”. Pani prowadząca zajęcia dla dzieci w takim samym wieku jak nasze, zrobiła Naszym Tygryskom „egzamin” . Nasze Przedszkolaki zdały go wspaniale: dokonywały analizy i syntezy sylabowej oraz głoskowej, dodawały i odejmowały na palcach lub w pamięci, zaśpiewały pięknie piosenkę. Potem mogły się chwile pobawić zabawkami na dywanie.  To był ostatni etap naszej wycieczki. Dzieciom podobała się szkoła.  Na końcu naszej wycieczki skorzystaliśmy z dobrej pogody i szkolnego placu zabaw.

facebook_przycisk

przedszkole ogólnodostępne baner1