LEKCJA MUZEALNA

przedszkole ogólnodostępne baner

Dzieci z grupy Tygryski udały się na wycieczkę do Muzeum Lubuskiego w Zielonej Górze na tzw. Lekcję muzealną. Spotkanie prowadziła Pani Kustosz Muzeum. Opowiedziała dzieciom o historii naszego miasta. Pokazała flagę Zielonej Góry, a także herb. Największe wrażenie na dzieciach zrobiły 3 makiety miasta, które prezentowały rozwój Zielonej Góry od momentu założenia. Dzieciom bardzo podobały się makiety, przypominały ciekawe zabawki. Starszaki kolorowały także swoje flagi miasta. Kolejnym punktem naszej wycieczki były podziemia muzeum, a  znajduje się ekspozycja dotycząca tradycji winiarskich, która od wieków związana jest z naszym miastem. Spotkanie w Muzeum Lubuskim na pewno pozostawi w pamięci naszych przedszkolaków miłe wspomnienia.

facebook_przyciskprzedszkole ogólnodostępne baner1