WYCIECZKA DO SĄDU

przedszkole ogólnodostępne baner

W piątek 29 kwietnia  mieliśmy niecodzienną wycieczką do Sądu Rejonowego w naszym mieście. Wizyta ta była możliwa dzięki uprzejmości taty Zosi, który tam pracuje.

W gmachu Sądu przywitał nas tata Zosi. Celem wycieczki było poznanie zasad funkcjonowania organów sprawiedliwości oraz skutków łamania prawa. Można było zobaczyć jak wygląda sala sądowa i gdzie zasiadają sędziowie, prokuratorzy, adwokaci, oskarżeni. Przedszkolaki z zapartym tchem słuchały, na czym polega praca sędziego, jak musi być ubrany, co potrzebuje do pracy i jak wygląda sala rozpraw oraz jak wygląda proces. Tata Zosi wyjaśnił również podstawowe zasady postępowania sądowego w sprawach karnych.  Tata Zosi przygotował dla naszych Przedszkolaków scenariusz rozprawy sądowej. W inscenizacji wystąpili pracownicy Sądu: był Sędzia, prokurator, oskarżony, oskarżyciel, obrońca, a także protokolantka. Choć nie była to prawdziwa rozprawa sądowa, ale dzięki niej dzieci mogły zobaczyć jak odbywa się taki proces sądowy w prawdziwej sali sądowej.

Wizyta w sądzie wywarła na nas duże wrażenie na wszystkich Przedszkolakach. Na koniec spotkania w sądzie wręczyliśmy podziękowania dla wszystkich wcześniej przygotowane w przedszkolu. Serdeczne podziękowania składamy Panu Tomaszowi Holeniewskiemu, tacie Zosia za przygotowanie całego spotkania. Chcemy również podziękować pozostałym Pracownikom Sądu w składzie: Pan Radosław Wolny, Pani adw. Magdalena Pająk, Pani Anna Gawlik, Pan Paweł Sawicki, Pani Kinga Gałat.

facebook_przyciskprzedszkole ogólnodostępne baner1